2009

Založeno Občanské sdružení - Česká Asociace Krav Maga - Kapap. Zakladateli byli - Antonín Grůza z Hustopečí a Mgr. Miloš Tupý z Brna, oba zasloužilí trenéři karate. S Krav Maga - Kapap se setkali na Slovensku, kam tento systém jezdili studovat, společně s některými svými cvičenci z jižní Moravy, pod vedením Ivana Spišiaka z Bratislavy.
V červnu proběhl v Bratislavě seminář s Moshe Galiskem.
Od září fungují v rámci ČAKMK lokality: BRNO (Miloš Tupý), DOBŘÍŠ (Mike), HUSTOPEČE (Tonda Grůza), PŘÍBRAM (Mike), PRAHA-ŘEPORYJE (Mike).


 

2010

V květnu proběhl první seminář s Moshe Galiskem v ČR, konkrétně v Brně. Okamžitě po něm se od ČAKMK, o.s. oddělil spoluzakladatel Miloš Tupý a založil si Českou Asociaci Kapap, o.s. (aktuálně cvičí v Brně a Prostějově).
V červnu 2010 se v Bratislavě certifikovali dva čeští mezinárodně certifikovaní trenéři Krav Maga - Kapap - Ing. Michal Janoušek z Dobříše (Mike) a Jaroslav Němec z Poličky.
V tomto roce se ČAKMK rozšiřuje o lokalitu HOŘOVICE (Mike), HAVLÍČKŮV BROD (seminářově Mike), VESELÍ N.LUŽNICÍ (Petr Houdek, Martin Beneš). Nepovedlo se pro malý zájem otevřít lokalitu POLIČKA/SVITAVY (Jarda Němec).


 

2011

V lednu proběhl v Bratislavě pod vedením Ivana Spišiaka seminář a koordinační porada ohledně fungování Česko-slovenské spolupráce v oblasti výcviku a rozvoje Krav Maga - Kapap. Zde se objevily první neshody a neochota pracovat společně.
Od září 2011 převzal Asociaci na svá bedra Ing. Michal Janoušek (Mike) a to rozhodnutím Valné hromady, která se konala v Praze za účasti Ivana Spišiaka.
V lednu jsme otevřeli lokalitu SEDLČANY (Mike), od března zahájila činnost CHRUDIM (Marcel Kubeš z HavlBrodu), od září BEROUN (Michal Kovář), JIHLAVA (Filip Hanzlík z HavlBrodu) a TÁBOR (Mike).
Lokalita HUSTOPEČE přestala, díky nemoci Tondy Grůzy fungovat.


 

2012

V květnu proběhla v Praze první certifikace celkem 8 mezinárodně certifikovaných trenérů.
Od ledna má Asociace po ČR 14 fungujících lokalit, v nichž cvičí přes 200 řádných členů.

Od září se otevřeli lokality: BŘECLAV (Petr Rutar), ČESKÉ BUDĚJOVICE (Petr Houdek), KUTNÁ HORA (Mike), MILOVICE (Mike), MOST (Michal Přibyl), PLZEŇ (Mike), VLAŠIM (Jakub Vodolán)


 

2013

Gdansk
Jean Michael Lehro v Praze

V únoru jsme otevřeli lokalitu ŽĎAR N.SÁZAVOU (Marcel Kubeš) a od září BENEŠOV (Michal Kovář), LOUNY (Mike), SLANÝ (Mike), TŘEBÍČ (Filip Hanzlík), HRADEC KRÁLOVÉ (Jan Černohous), KOLÍN (Ludvík Čtvrtečka),
Pro malý zájem jsme uzavřeli lokality VLAŠIM a MILOVICE. Pro rozchod s trenérem jsme uzavřeli lokalitu BŘECLAV.


 

2014

Výcvik v Izraeli
Druhá certifikace
První letní kurz o stovce cvičenců
Haim Cohen v Praze
Asociace otevřela v únoru lokality SVITAVY (Ondřej Vomočil) a MORAVSKÁ TŘEBOVÁ v rámci školy VŠMT (Štěpán Slanec) a od září lokalitu PELHŘIMOV (Filip Hanzlík - Dragon) a RAKOVNÍK (Michal Kovář)


 

2015

Asociace otevřela v lednu lokalitu CHOMUTOV, v únoru MORAVSKOU TŘEBOVOU i pro zájemce z řad veřejnosti.
3.KAPAP centrum v ČR bylo otevřeno v Olomouci
podruhé jsme byli učit v Izraeli
poprvé jsme byli učit v Guatemale
Michal Janoušek je certifikován jako Study Group Leader