Zde jsou dva postřehy na fungování táborské školy Krav Maga - Kapap od dvou místních bojovníků - Marcela Karmana, který aktuálně lokalitu vede a Honzy Kropáčka, který cvičí několik měsíců.

 

První rok výcviku [Marcel Karman]

Rád bych krátce poreferoval o NAŠEM prvním roce výuky KRAV MAGA - KAPAP v nově otevřené lokalitě Tábor. Začnu na chlapa trošku emotivně a mou osobní zkušeností. V září 2011 jsem cestou z posilovny uviděl náborový plakát o náboru nových členů KRAV MAGA - KAPAP. Jelikož jsem již delší dobu pátral, kde začít trénovat KRAV MAGU má volba byla jasná - zúčastnit se náboru a začít trénovat. S obavami jsem se dostavil na nábor v Táboře a našel jsem zde pohodovou partu lidí, kteří nás seznámili s historií systému KRAV MAGA a poté nám předvedli již samotné ukázky řešení jednotlivých modelových situací.
Po shlednutí těchto profesionálně a kvalifikovaně provedených ukázek reálného použití technik KRAV MAGA - KAPAP jsem začal trpět syndromem vytřeštěných očí a spadlé čelisti - TOTO SE CHCI NAUČIT A TOTO CHCI TRÉNOVAT. S elánem jsem se zapsal a těšil se na první tréninky v Táboře pod vedením instruktora Petra Houdka a asistenta výcviku Martina Beneše. Pod vedením Petra Houdka jsem se prokousával základy a těšil se na každý víkendový seminář, který mě vždy posunul dále. Bohužel instruktor Petr Houdek se začal profesně připravovat na misi do Afghánistánu a vedení tréninků převzal asustent výcviku Martin Beneš. Výměnou na tomto postu bohužel došlo k rapidnímu poklesu kvality výcviku a můj zájem o setrvání a trénování začal vážně ochabovat. Tuto neudržitelnou situaci jsme konsultovali s předsedou ČAKMK Michalem Janouškem a společnými silami navrhli řešení a personální změny v oblasti vedení tréninků - Instruktor lokality: předseda ČAKMK Mike Janoušek, asistenti výcviku - Marcel Karman a Jan Smrž.
Díky profesionálně připravené metodice výcviku jsme se pustili do další tréninkové fáze s jasným cílem a stylem. Podařilo se nám stabilizovat základnu na dvě desítky stálých členů, kteří mají nad 90% účast na trenincích a opravdu na sobě intenzivně pracují. Snažíme se i vždy naplnit alespoň jedno celé auto na semináře mimo Tábor - Havl.Brod, Příbram, Dobříš, Praha - kde se setkáváme s cvičenci z jiných lokalit a vždy je tam super atmosféra, zápal a sranda. Vzhledem k zájmu cvičenců probíhají tréninky i během prázdnin a již se těším na Letní Camp.
Je toho mnoho co lze ještě napsat a určitě toto není poslední pozdrav z Tábora na webu ČAKMK. Všem bojovníkům a bojovnicím přeji pěkné léto, děkuji za jejich podporu v našem společném úsilí a těším se na setkání s vámi, jak na letním campu, tak i na seminářích v roce 2012-2013.


Moje zkušenost s Krav Maga - Kapap [Jan Kropáček]

Každý kdo není schovaný mezi stěnami svého bytu a občas zajde ven to zažije! Anebo stačí pustit televizi, nečekat dlouho a za chvilku to tam je! Natož pak na internetu je toho habaděj!
Násilí! Přepadávání a ponižování ve škole, v obchodě, na ulici. Zkrátka na mnoha místech mnoha způsoby.
Tato mince má dvě strany. Ten zlý je vždy jenom zlý. Ale oběť má na výběr! Buďto se nechat vláčet prachem ulice, nebo se bránit. Bránit sebe, svojí rodinu, svůj majetek!
Pokud nejste zrovna dvoumetrový habán s metrákem trénované svalové hmoty, chce to nějaký ,,fígl''. Co je Krav Maga - Kapap si každý lehce přečte na internetu. Pro mě je to"fígl''. Fígl, kde se simulují různé akce které člověka můžou v životě, bohužel, potkat. A když nemáte možnost utéct, tak se bránit!
V září 2011 byla v Táboře otevřena pobočka. Já naskočil až na jaře do rozjetého vlaku a s obavou koho potkám. Potkal jsem pohodový kluky a potěšila mě rozmanitost osob.
Mladý, chlapy v nejlepších letech, kulatí, ale i kluci co by prošli uchem jehly. Ale není to jenom testosteronová záležitost, křehké dívky by se měli naučit se bránit v první řadě. Všichni se můžou víceméně naučit bránit!
Záleží na vlastním přístupu. Proč být obětí!
Nicméně pojetí organizace se mi velmi líbí. Kluci se s dostatečným náskokem starají, aby bylo kde cvičit.
Připravují se víkendové akce kde si zacvičíte mimo tělocvičnu a dostanete se tak blíže reálu. Domlouvají semináře se zahraničními hosty, specialisty na danou tématiku. Ani přes léto se není třeba nudit a vypadnout ze cviku. O to se postarají v kempech, kde si člověk zacvičí s účastníky kurzů z jiných krajů republiky. Krav Maga - Kapap opravdu funguje.

Přihlášení