Ve dnech 9.-10.června 2012 proběhli v národní semináře u Dobříše a Havlíčkova Brodu ve formě Military Kapap Day. 

 

Sobota 9.6. - Rosovice u Dobříše

V sobotu 9.6. jsme se sešli u dobříšského Penny Marketu, optimalizovali auta a přesunuli se do 5 km za Dobříš k Rosovicím, kde je krásný les i pěkné louky a dá se tam realizovat dobrý outdoor výcvik. 

Zahájili jsme asi 1,5 km během po lese ve skupině, následovala rozcvička a nácvik pádové techniky ve dvojicích i týmech na louce i lese. Vše zakončil boj se stromy v rámci systému otužování v místním lesíku. 

Slunce krásné svítilo a my začali nácvik bojových technik, specifických pro military užití. 

Závěr dopolední části spočíval v rozdělení 20 účastníků na 2 týmy, kde jsme zkusili 5 týmových soutěží v podobě slalomu mezi lidmi, přeskakování koz či plížení se po živém koberci v podobě svého vlastního týmu. Obě skupiny skončili vyrovnaně v poměru 3:2. A byla zahájena obědová pauza. 

V odpolední části jsme si dali paintball v týmech a všichni proti všem. Myslím, že akce, ačkoliv díky červnovému termínu málo obsazená, byla velmi úspěšná a účastníkům se líbila. Takže se těším na setkání na červencovém Military Kapap Day. 

Neděle 10.6. - Česká Bělá u Havlíčkova Brodu

[Napsal: Dragon] V neděli 10.6. to už od rána vypadalo na příjemný den s tím správným military počasím. Po úvodním seskupení a přesunu na místo cvičení se všech 19 účastníků naplno vrhlo do treningu. Krátký běh lesem, pak rozcvička a opakování pádů nás pěkně zahřálo a nikomu v zásadě nevadilo mokro z ranního deštíku. Po pádech se nám spustil pěkný déšť a tak bylo rozhodnuto se na trénink technik přesunout do lesa, kde pršelo o něco méně. Pěkně promáčená lesní půda byla pro přehozy a válení se po zemi ideální, takže nic nebránilo tomu cvičit naplno a techniky si pořádně odzkoušet.

Poslední částí pak byl nácvik týmové spolupráce formou součinnostních her, kde se do toho naše dva týmy pustili naplno. Nošení členů na ramenou, sed-lehy v týmu a podobné disciplíny pak ukázali buď na nepovolený doping v týmu číslo jedna a nebo únavu po cvičení v týmu číslo dva, protože ten byl poražen na hlavu a nezvítězil ani v jedné z pěti disciplín. 

Tímto byla zakončena část pro všechny cvičence a následoval přesun do havlíčkobrodské tělocvičny na metodický seminář, určený pro zájemce o zkoušky na letním kempu a pro instruktory a asistenty, kde se upřesnily poslední změny v metodikách a požadavky pro zkoušky.

Přihlášení