Ve dnech 28.května až 2.června navštívil Prahu Avi Nardia. Byla to za poslední rok jeho třetí návštěva v ČR, opět na pozvání pana Václava Ročně, jeho velkého přítele a obdivovatele. V rámci návštěvy proběhlo několik seminářů. V pondělí a úterý (28. a 29.5.) výcvik Vojenské policie a PČR, ve středu a čtvrtek (30. a 31.5.) výcvik 601.skupiny speciálních sil z Prostějova a v pátek a sobotu veřejné semináře, kterých jsme se také zúčastnili. Tato reportáž se týká právě seminářů určených pro veřejnost. 

V pátek 1.6.2012, v deštivém ránu jsme se sešli v 8.45 před Základní školou v Praze na Hloubětíně. Na programu měl být seminář sebeobrany žen, kde měl Avi Nardia představit koncept výcviku. 

V tělocvičně bylo kolem 30 účastníků, ovšem pouze slabá polovina cvičila, ostatní zde byli jako čumilové. Nutno podotknout, že žen zde bylo jen 4 kusy, ostatní účastníci byli muži. 

Avi zahájil rozcvičkou, kde jsme cvičili kroky salsy při úchopu zápěstí zezadu, tj. zakračování člověka. Z toho jsme přešli na pádovou techniku a přehozy, což zabrala téměř polovinu vyčleněného času. 

Druhá půlka sebeobrany žen byla zaměřena na tlakové body v rámci Aviho programu PPCT a závěrem jsme si zkusili něco málo z Combat condition - metody na rozvoj agrese. 

Poté následoval oběd a po něm opět tříhodinový seminář, tentokrát zaměřený na představení konceptu sebeobrany dětí. Bohužel, organizátor selhal v sehnání dětí, protože se zúčastnili pouze 2 děti a to ještě děti členů ČAKMK, nikoliv veřejnost. 

Celý seminář byl zaměřen na rozvoj pohybových dovedností v podobě gymnastic natural, animal drills, průpravných zápasnických cvičení a netradičních forem posilování. Seminář si účastníci užili a ačkoliv nejsou děti, mnoho z nich doslova odrovnal. 

Na druhý den, 2.6.2012 proběhl veřejných seminář Kapap Combatives, což je Aviho systém sebeobrany. Celodenní seminář prošel základy úderové techniky (převzaté z kickboxu), základy grapplingu ve stoji (přehody, podmety, porazy) a práce s noži. 

Celkově bylo pojetí Avi Nardii velice specifické s typickým zaměřením na grapplingová řešení bojových situací. Děkujeme za pozvání na tuto akci organizátorovi. 

Přihlášení