• Sebeobrana

  Pravidelný výcvik pro dospělé probíhá ve všech našich lokalitách a je otevřený pro všechny starší 14ti let. Cena za výcvik se platí nikoli od tréninku, ale za pololetí a jedná se o částku ...

  zobrazit více informací

 • Sebeobrana pro ženy

  Semináře ženské sebeobrany jsou určeny všem dívkám a paním bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Pod vedením zkušené instruktorky se postupně naučíte ...

  zobrazit více informací

 • Střelecká příprava

  Střelecká příprava je do výcvikového programu ČAKMK zahrnuta zejména proto, že se asociace snaží cvičence komplexně připravit na jakýkoliv možný útok. Jedním z útoků může být...

  zobrazit více informací

 • Kurzy sebeobrany pro firmy

  Nabídka pro Vaše zaměstnance umožňuje spojit pravidelnou fyzickou aktivitu se získáním užitečných informací a dovedností, které jim v dnešní nebezpečné době budou určitě prospěšné.

  zobrazit více informací

 • Dětská sebeobrana

  Pojetí dětské sebeobrany je zaměřeno na herní principy a získání základní pohybových předpokladů pro následný rozvoj v dovednostech pro bojová umění či reálnou sebeobranu. Učíme děti skrze herní principy a modelové situace zafixování základních (instinktivních) reakcí na napadení.

  zobrazit více informací

 • Combat fittness

  Pro všechny cvičence a i veřejnost máme otevřené i kurzy Combat fitness. Jedná se pravidelné cvičení, které se nevěnuje sebeobraně, ale fyzické přípravě.

  zobrazit více informací

 • Zdravotní kurzy

  Kurz se zabývá poskytováním laické první pomoci. Obsahem jsou základy první pomoci, jak přistupovat ke zraněnému člověku a zjištění jeho stavu, jak správně přivolat pomoc a co říct do telefonu, naučit se dbát na vlastní bezpečnost při poskytování pomoci. Nejedná se pouze o teoretický kurz

  zobrazit více informací

 • Certifikát IKA

  V červnu 2017 nám byl nejvyšším představitelem Moshe Galiskem udělen certifikát, ve kterém byla naše asociace jmenována oficiálním zastoupením izraelské IKA (International KAPAP Asociation) v České republice. Díky tomu se všechny naše školy v rámci ČAKMK, z.s. zařadily do celosvětové sítě škol IKA.

 • SPECIALIZOVANÉ SEMINÁŘE

  výcvik v reálném prostředí

 • Tréninky

  Pravidelný výcvik pod vedením certifikovaných instruktorů probíhá na mnoha lokalitách

  zobrazit více informací

Ve dnech 11.-13.května 2012 jsme v rámci ČAKMK pozvali mistra KAPAP a prezidenta International Kapap Association - Moshe Galiska - poprvé do Prahy. Byla to druhá návštěva Moshe Galiska v ČR, téměř přesně 2 roky po první návštěvě v rámci níž se konal první veřejný seminář KMK v Brně (1.5.2010).

Víkend s mistrem Galiskem byl organizačně našlapaný. Již v pátek odpoledne od 15.00 začal seminář pod vedením mistra v dobříšské tělocvičně pro ADVANCE cvičence. Obsahem semináře byla koncepce práce s dlouhou střelnou zbraní podle KAPAP a obrana proti krátkým střelným zbraním. Původně tříhodinové cvičení se nakonec ve výtečné společnosti a nadšení cvičenců protáhlo na více jak 4 hodinky, po kterých jsme byli všichni maximálně spokojeni. 

Sobotní den začal sice deštivě, ale pro nás především veřejným seminářem, kterého se zúčastnilo 44 cvičenců z řad ČAKMK. V rámci semináře již byla zahájena i certifikace budoucích instruktorů, která nakonec byla 100% úspěšná a uspělo v ní všech 8 instruktorů a instruktorek ČAKMK. 

Velký seminář byl postavený jako průřez metodikou Kapap, kdy se začalo od mírně pokročilých úderů a přešlo se ke kombinacím úderů a kopů, jednoduchým reakcím na napadení až po složitější zajišťovací techniky, obranu proti noži a práci s kubotanem a baby tonfou. Vše velmi precizně a pěkně metodicky složené. 

Již v rámci semináře si mistr Galisko velmi chválil vysokou úroveň našich cvičenců a byl maximálně spokojený s nadšením a výcvikem. 

 

Po semináři jsme se ve skupince certifikovaných instruktorů odebrali s mistrem a jeho asistenty (Slawomir Maslowski a Redah Madouri) na společný oběd. Zde musím poděkovat Olze Sapoznikov za její překladatelské služby a účast na semináři - velmi si vážím její pomoci. 

V rámci společného oběda jsme dostali od mistra velmi příjemnou nabídku na to, abychom se stali jeho organizací, která jej bude zastupovat v ČR. Po vyjasnění podmínek jsme tedy byli přijati do velké rodiny IKA.

Následně po návratu z oběda jsme se sešli v tělocvičně jen v 8 certifikovaných cvičencích a probírali jsme boj s noži, obrana proti noži a práce s nožem. Bylo to v malé skupince a velmi intenzivní, takže nám tak utekli další téměř 3 hodiny. Závěrem mistr zhodnotil certifikaci instruktorů jako velmi úspěšnou a ocenil brilantní technickou připravenost. Došlo na předávání certifikátů a také dárků, protože jsme mistra obdarovali pravou českou Kosher Slivovicí od vizovického Rudolfa Jelínka, což je jediná firma v ČR, která má potvrzení o správnosti postupu z hlediska židovské košér přípravy. 

 

Certifikovaní instruktoři: 

 • LEVEL B - Michal Janoušek
 • LEVEL A - Jan Bouší, Filip Hanzlík, Michal Kovář, Milan Paštyka, Ludmila Pokorná, Martin Pokorný, Eva Vojtová

Gratulujeme všem certifikovaným a děkujeme mistru Galiskovi za ocenění dobré přípravy našich cvičenců, protože to nám ukazuje, že jdeme v rámci fungování a vedení výcviku cvičenců naší Asociace správným směrem. 

Děkuji Olze Sapoznikov a Jakubovi Vodolánovi za překladatelské služby.

Děkuji Moshe Galiskovi, Redah Madouri a Slawomir Maslowski - very respect for you, masters.

A děkuji všem cvičencům, že se zúčastnili - díky vám především se nám takový úspěch povedl.

A těším se na další návštěvu Moshe Galiska v ČR. Již teď máme v hlavě plán, jak realizovat a vylepšit příští návštěvu, co udělat lépe a co jinak. 

Přihlášení

Plánované akce