• Sebeobrana

  Pravidelný výcvik pro dospělé probíhá ve všech našich lokalitách a je otevřený pro všechny starší 14ti let. Cena za výcvik se platí nikoli od tréninku, ale za pololetí a jedná se o částku ...

  zobrazit více informací

 • Sebeobrana pro ženy

  Semináře ženské sebeobrany jsou určeny všem dívkám a paním bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Pod vedením zkušené instruktorky se postupně naučíte ...

  zobrazit více informací

 • Střelecká příprava

  Střelecká příprava je do výcvikového programu ČAKMK zahrnuta zejména proto, že se asociace snaží cvičence komplexně připravit na jakýkoliv možný útok. Jedním z útoků může být...

  zobrazit více informací

 • Kurzy sebeobrany pro firmy

  Nabídka pro Vaše zaměstnance umožňuje spojit pravidelnou fyzickou aktivitu se získáním užitečných informací a dovedností, které jim v dnešní nebezpečné době budou určitě prospěšné.

  zobrazit více informací

 • Dětská sebeobrana

  Pojetí dětské sebeobrany je zaměřeno na herní principy a získání základní pohybových předpokladů pro následný rozvoj v dovednostech pro bojová umění či reálnou sebeobranu. Učíme děti skrze herní principy a modelové situace zafixování základních (instinktivních) reakcí na napadení.

  zobrazit více informací

 • Combat fittness

  Pro všechny cvičence a i veřejnost máme otevřené i kurzy Combat fitness. Jedná se pravidelné cvičení, které se nevěnuje sebeobraně, ale fyzické přípravě.

  zobrazit více informací

 • Zdravotní kurzy

  Kurz se zabývá poskytováním laické první pomoci. Obsahem jsou základy první pomoci, jak přistupovat ke zraněnému člověku a zjištění jeho stavu, jak správně přivolat pomoc a co říct do telefonu, naučit se dbát na vlastní bezpečnost při poskytování pomoci. Nejedná se pouze o teoretický kurz

  zobrazit více informací

 • Certifikát IKA

  V červnu 2017 nám byl nejvyšším představitelem Moshe Galiskem udělen certifikát, ve kterém byla naše asociace jmenována oficiálním zastoupením izraelské IKA (International KAPAP Asociation) v České republice. Díky tomu se všechny naše školy v rámci ČAKMK, z.s. zařadily do celosvětové sítě škol IKA.

 • SPECIALIZOVANÉ SEMINÁŘE

  výcvik v reálném prostředí

 • Tréninky

  Pravidelný výcvik pod vedením certifikovaných instruktorů probíhá na mnoha lokalitách

  zobrazit více informací

Pravidelné jarní kolo přezkoušení fyzické zdatnosti cvičenců – HELL-WEEK - máme za sebou, i když s poněkud rozpačitým výsledkem. V každém případě se vám pokusíme v reportáži přiblížit, jak průběh, tak výsledky této tradiční akce.

 

Přezkoušení probíhalo tento rok celý víkend, protože v sobotu proběhl Hell-week pro páskované cvičence a instruktory ze všech lokalit, v neděli pak pro cvičence z programu BASIC, kteří zatím nemají žádný technický stupeň.

Oba dny nám velmi přálo počasí a bylo téměř tropické podnebí, což několika cvičencům evidentně nepomohlo a měli mírné zdravotní obtíže (možná ovšem započaté konzumací večer před Hell-weekem, kdo ví ;-)))).

V každém případě, všichni odvážní účastníci si zasluhují smeknout, protože ačkoliv je absolvování Hell-weeku podmínkou pro připuštění k technickým zkouškám, z celkového počtu 250 cvičenců se jej zúčastnilo pouhých 41 (17%) cvičenců, včetně instruktorského sboru, což považujeme za vážný nedostatek a zásadní nepochopení smyslu této akce. Zbylých 83% cvičenců se tedy musí zúčastnit podzimního Hell-weeku v září, protože je povinností každého cvičenec, který bere cvičení vážné, aby se alespoň 1x za rok tohoto přezkoušení zúčastnil. Nemalou roli hrála v absencích vysoká nemocnost způsobená nejspíše prudkými změnami počasí a oteplením.

Z novinek nejvíce asi překvapil, vrh medicinbalem (3 kg) přes hlavu za sebe, který byl zařazen místo hodu granátem a závěrečná disciplína – běh na 5 km v areálu Nového rybníka v Příbrami, kteří mnozí účastníci nezvládli psychicky a prostě jej pouze odešli či odběhli jen z malé části.

Zde jsou výsledky zúčastněných cvičenců, kdy soboty se zúčastnilo 19 (červení) a neděle 22 (modří) cvičenců ČAKMK .

Na výsledcích jsou barevně označení páskovaní cvičenci. Opět se zde projevila zkušenost a léta praxe, protože pokročilý cvičenci se umístili výrazně lépe, než-li začátečníci, kteří sice měli některé zajímavé výkony (např. plavání za 4:30 – Petr Nohejl; Cooperův běh 3070 m – Luboš Hrma; 45 angličáků – Michal Šimůnek, apod.), ale v globálním součtu nakonec propadli, oproti dlouhodobě stabilním výkonům instruktorů a pokročilých cvičenců.

V tabulce je pořadí srovnané dle procentuálního součtu bodů v poměru k maximálnímu možnému bodovému zisku. Obecně řečeno, hodnocení přes 80% je výtečné, přes 70% dobré a přes 65% vyhovující. Lidé umístění pod 65% bodovou hranicí by měli začít něco dělat a komplexněji se začít rozvíjet v rámci svého osobního tréninku, protože takové umístění je výrazně nedostatečné a je vidět, že mají silné slabiny ve své zdatnosti.

Velmi překvapující je umístění na vrchu tabulky, kde se umístili především cvičenci ze Sedlčan, kteří také vévodí celkovému umístění lokalit, i když paradoxně mají i svého nejhůře umístěného cvičence na samém konci tabulky.

Pražští zástupci se také umístili na krásném 3., 9. a 11.místě, což vytáhlo jejich lokalitu a kompenzovalo mírně podprůměrné výkony zbylých dvou pražských účastníků na 30. a 31.místě. Z Havlíčkobrodské školy se překvapivě velmi dobře umístil Radek Škaryd, Dragon i Marcel, přičemž pozadu nezůstal ani Dříňa s Hanzem. Proto mají v bodování lokalit krásné 3.místo. Velmi dobře dopadla Dobříš, ačkoliv Vojta neabsolvoval některé disciplíny a propadl se tak hluboko na konec bodování, Michal Šimůnek, Martin Pokorný i David Bálek se ukázali jako velmi dobře připravení. Ostatně Michal Šimůnek se dostal v nedělním přezkoušení v pořadí na krásné 2.místo za maratonce Luboše Hrmu a před Martina Pokorného, který den před Hell-weekem absolvoval cyklistický závod TransBrdy 2012. Příbramskou školu musíme ocenit za největší účast, i když 4 z příbramských účastníků byli instruktoři a zbytek půl na půl v zastoupení Commandos a dospěláckých cvičenců KMK.

Zde si dovolím ještě upozornit na výtečné umístění nejstaršího účastníka – příbramského Pepu Lukeše (ročník 1953), který opravdu tvrdě porážel své, mnohdy o více jak generaci mladší soupeře a ukázal tak velmi inspirativní výkon, který si zaslouží hlubokého ocenění a gratulace.  

Velké zklamání pak přichází z těch lokalit, které nedokázali vyslat na Hell-week jediného zástupce a umístili se tak v červených číslech. Osobně mě mrzí neúčast zástupců z Tábora, Brna č Hustopečí, protože tímto přístupem nemohou očekávat nějakou vstřícnost, když jim dělá problém, zúčastnit se této tradiční akce. V této perspektivně velmi potěšila účast Jihlavy a Chrudimi, což jsou lokality, které ještě nefungují ani půl roku a jejich zástupci se zúčastnili, i když jen v počtu 2 cvičenců za každou z lokalit. Přesto takový zájem potěší.

Globálně hodnotím Hell-week jako velmi vydařený – počasí, výkony i hladký průběh velmi potěšili. Jedinou temnou skvrnkou je tedy malá účast, ale já myslím, že podzimní běh zase mile překvapí masivní účastí cvičenců ze všech lokalit ČAKMK z celé republiky. Sportu zdar.

Přihlášení

Plánované akce