O víkendu 13.-15.dubna 2012 jsme byli pozváni Slovenskou asociací Krav Maga - Kapap na mezinárodní střelecký kurz pod vedením Ammon Maora - izraelského představitele a šéftrenéra Maor Self-defence Center působící v Modi´inu (ležící mezi Tel Avivem a Jeruzalémem). Ammon Maor působí jako instruktor izraelské pohraniční stráže (Megev).

 

Střelecký kurz byl zahájen v pátek v poledne na střelnici Zohor u Bratislavy. Zde jsme se seznámili s principy Maor self defence, kdy a jak je nutné tasit zbraň a jak je možné se bránit bez výstřelu. V sobotu večer nás příjemně pohostil Ivan Spišiak v restauraci svého syna, jenž je propojená se novým slovenským výcvikovým centrem v Bratislavské čtvrti Karlova Ves.

Sobota byla zahájena dopoledním seminářem self-defence pod vedením Ammona Maora právě s bratislavském výcvikovém centru. Po příjemném obědě následoval přesun a trénink střelby na střelnici, jednoduché modelové situace a tasení zbraně. Řešili jsme prvotní běžné závady na zbrani a stříleli a stříleli.

Nedělní dopoledne bylo závěrečným cvičením, kde se stříleli modelové sitauce, běhalo se s pneumatikami, přemiřovalo se, krokovalo a střílelo se na přesnost a rozstřel.

Děkujeme Slovenské asociaci Krav Maga - Kapap za pozvání a gratulujeme Michalu Janouškovi a Ondrovi Svobodovi za úspěšné absolvování tohoto kurzu.

Přihlášení