PeterVe dnech 30.-31.března hostila naše Asociace návštěvu nejvyššího představitele AKMA (Austria Krav Maga Association) a experta na boj nožem a filipínské systémy boje (FCS) - Petera Weckaufa - v Praze. 

Peter dorazil v doprovodu Mariána Komrsky, který je zástupcem jeho školy boje nožem na Moravě, do Prahy v pátek večer. Následovalo ubytování a společná večeře našich instruktorů s Peterem a Mariánem. Při ní jsme se velmi pobavili o našich aktivitách a možném provázání našich výcviků. Večeře se nesla ve velmi přátelském a pohodovém duchu, protože Peter je velký pohodář.

V sobotu nás čekal celodenní seminář, rozdělený na dvě půlky. V první části jsme cvičili Peterův koncept boje s nožem (T.C.S. KNIFE FIGHTING CONCEPT). Peter uvedl všechny účastníky do problematiky teorie boje s nožem a začalo více jak tříhodinové cvičení boje s nožem založené na základních technikách, jejich kombinacích a aplikacích. 

V druhé půli semináře byl premiérou v ČR představen Peterův koncept boje s improvizovanými zbraněmi (S.D.S. CONCEPT). Účastníci si zacvičili boj s kubotanem alias malou hliníkovou tyčkou, obranu s knihou či igelitovou taškou. 

Celkově se cvičilo téměř 6,5 hodiny a všech 45 účastníků bylo z akce velmi utahaných. V každém případě děkujeme Peterovi i MAriánovi za skvělý seminář a budeme se těšit na další spolupráci. 

FOTOGRAFIE

Přihlášení