První víkend v lednu, proběhla ve spolupráci s partnerskou školou sebeobrany Comitatus, instruktorská příprava. Během náročného víkendu proběhli 3 velké akce. Celkem ve víkendu zúčastnilo 20 instruktorů a nejpokročilejších cvičenců Asociace. 

Sobotní celý den byl věnován základnímu bloku certifikovaného kurzu ESP - boj teleskopem - pod vedením instruktora Dana Struzky. Kurzu se zúčastnilo 18 instruktorů z lokalit Brno, Praha, Veselí n.L., Havlíčkův Brod, Příbram a Dobříš. V přátelské atmosféře jsi účastníci kurzu vyzkoušeli veškeré úderové a krytí techniky, kombinace a na konci semináře i modelové situace napadení a tasení teleskopu v rámci skrytého nošení. Jelikož prakticky ve všech modelových situacích účastníci obstáli, získal nakonec každý z 18 účastníků absolventský certifikát o splnění Kurzu Protective Telescopic Baton System - základní výcvik. 

Sobotní večer byl ve znamení povídání a výměny zkušeností mezi účastníky. 

Neděle začala v 9h ráno seminářem Improvizovaných zbraní. Probrali jsme obranu igelitkou, šátkem, šňůrou na klíče, ručníkem či tričkem, dokonce i použití této improvizované zbraně proti dvěma lidem. 

Nedělní odpoledne bylo věnováno střelecké přípravě instruktorů. Připravena byla naše střelnice u Brd, kde si účastníci vyzkoušeli střelbu ze samopalu vz. 58 (upravený pro civil), brokovnice, pušky a pistolí. Vše formou dynamické fáze, přemisťování a přebíhání mezi palebnými posty. Všichni si z víkendu odnášejí nové zkušenosti, nové dovednosti a velkou spokojenost - a o tom to je.  

Přihlášení