Ve středu 8.5.2013 jsem měla možnost spolu s dalšími 11 lidmi zúčastnit se kurzu na získání zbrojního průkazu pořádaného ČAKMK. Na začátku jsem nevěděla, co přesně mám očekávat, ale po skončení kurzu jsem byla více než spokojená.

Kurz se skládal ze dvou částí, dopolední (teoretická) část probíhala v klubu Biják na Dobříši a naprosto převýšila mé očekávání. Dozvěděla jsem se mnoho praktických, potřebných a užitečných rad: správné nošení zbraně, způsoby použití, druhy používaných zbraní a jejich význam a s tím spojené informace ohledně druhů zbrojních průkazů, povinnosti vlastníka zbraně a nahlédnutí do příslušných zákonů. Celou tuto část prezentoval Ondra Svoboda a podle mě více než profesionálně. Jasně, konkrétně, účastníci kurzu tudíž byli zaujati a nenudili se. Ondra zmínil všechny potřebné a důležité informace a já odcházela z teoretické části mnohem chytřejší. Bylo vidět, že Ondra zbraním opravdu velmi dobře rozumí, chce nám sdělit co nejvíce správných informací a záleží mu na tom, abychom vše pochopili. Podle mě velmi pěkná prezentace.

Odpolední (praktická) část se konala na střelnici ve Spáleném Poříčí, kam jsme se následně přesunuli. Následovala rozborka a sborka třech druhů střelných zbraní, nácvik správného držení zbraně, cvičné střílení na terč a Ondra s kolegou samozřejmě nezapomněli na informace, jak se na střelnici chovat, co dělat a naopak nedělat. Co mě velmi potěšilo bylo  to, že jsme si mohli zbraně několikrát zkusit rozložit a složit sami, nejen jednou, to sané platí i o samotné střelbě na terč, což mi přišlo jako hodně efektivní trénink.

Po celou dobu kurzu panovala přátelská a pozitivní nálada, Ondra nám sdělil a ukázal vše potřebné k budoucímu získání ZP a myslím si, že je to člověk na správném místě. Po kurzu jsem měla naprosto úžasný pocit a jak říkám, převýšil mé očekávání. Ondro, díky moc za tvůj věnovaný čas a energii (navíc ve státní svátek) a budu se těšit na další kurzy!!!

[ fotogalerie ]

Přihlášení

Členové naší asociace mají automaticky 20% slevu!!!


FightStore.cz

Členové naší asociace mají automaticky 10% slevu!!!