O víkendu 26.-28.4.2013 proběhl v Bratislavě instruktorský seminář havajského sebeobranného systému Kajukenbo, kterého se díky dlouhodobé spolupráci se slovenskou stranou zúčastnili i 4 zástupci z ČR - Michal Janoušek (Dobříš), Michal Kovář (Praha), Marcel Kubeš a Radek Škaryd (Havlíčkův Brod). 

Instruktorský kurz pod vedením mistra Antoino Nunese (ICKKF, Portugalsko) navazoval na předchozí prezentační jednodenní semináře organizované v Bratislavě od roku 2010 ve spolupráci s portugalskými instruktory a mistry. 

Kajukenbo představuje směsici 5 bojových umění - Karate, Judo, Jiu-jitsu, Kenpo a čínského boxu. Vzniklo v letech 1947-1949, kdy ze strany amerických vojáku dislokovaných na Havaji docházelo ke střetům s místním obyvatelstvem a násilnostem na něm. Pětice mistrů výše uvedených bojových umění proto vytvořila poměrně jednoduchý systém sebeobrany, který nazvala právě KAJUKENBO (z počátečních písmen jednotlivých stylů). Jádrem systému se stalo Kenpo, ale časem do Kajukenbo pronikly i vlivy anglického boxu a filipínských systémů připojením tradičního boje tyčí (Escrima) do výcviku.

Military Kajukenbo představuje specifický systém, zaměřený pro potřeby armádních a policejných složek, dle konceptu a potřeb moderních sebeobran.

Instruktorský kurz v Bratislavě byl završením a oceněním tříleté spolupráce, v rámci níž získal slovenský mistr karate Ivan Spišiak i 1.DAN v Kajukenbo. Obsahem kurzu bylo zvládnutí nejen technik, ale i výcvikových metod Military Kajukenbo

Tři dny se cvičilo intenzivně po 8 hodinách, tj. 24 hodin celkem a prověřily se tak veškeré dovednosti a schopnosti aplikace znalostí získaných v rámci spolupráce. Výsledkem je získání prvního stupně, tj. titulu INSTRUKTOR v rámci čtyřstupňového systému trenérů Kajukenbo. 

Všichni 4 čeští zástupci, instruktoři České Asociace Krav Maga - Kapap, se tímto stali i prvními českými instruktory Kajukenbo. Gratulujeme a těšíme na rozvoj tohoto systému v ČR. 

Přihlášení

Členové naší asociace mají automaticky 20% slevu!!!


FightStore.cz

Členové naší asociace mají automaticky 10% slevu!!!