Ve čtvrtek 25.dubna 2013 došlo k historické události, která spojuje dva konce republiky - městečko Moravská Třebová u Svitav, kde sídlí jediná česká Vojenská střední škola (VŠMT), jenž připravuje budoucí vojáky Armády České republiky a středočeskou Dobříš, kde se před 5 lety začala psát historie České Asociace Krav Maga - Kapap (ČAKMK), občanského sdružení, které v ČR prezentuje izraelskou reálnou sebeobranu a bojová umění židovského státu. 

Michal Janoušek, rodilý Příbramák a dobříšský občan, mimojiné v posledních 2 letech i Předseda ČAKMK, která představuje největší síť škol izraelské reálné sebeobrany v ČR, společně se svými instruktory, vedl ve čtvrtek 25.4.2013 historicky první výcvikový seminář na VŠMT od mimoarmádních trenérů. 

Semináře se zúčastnilo několik desítek cvičenců, především studenti a členové 4. vojenského klubu MUSADO, které tato reálná sebeobrana svým přístupem zaujala, jelikož obohatila jejich znalosti o nové prvky a přístupy. Výcvik pod taktovkou hlavního trenéra pro ČR se skládal z tréninku boje holýma rukama, z tréninku obrany proti napadení tyčí, nožem, pistolí a to s obranou za použití všech těchto zbraní nebo také třeba jen opasku jako vysoce účinného sebeobranného nástroje, když voják nic jiného po ruce nemá.

Krav Maga a Kapap jsou dvě vysoce účinná bojová umění, která vznikla v 50.letech 20.století v izraelské armádě. Mají dva různé zakladatele, ale využívají obdobných principů, takže v současnosti je nelze striktně od sebe oddělit. V ČR existuje několik zastoupení Krav Maga a Kapap, ale ČAKMK představuje v současné době největší organizaci, co do počtu školy a velikosti členské základy. 

Podle zpětných vazeb po výcviku se 3hodinový výcvikový seminář líbil a ze strany VŠMT je zájem na další spolupráci. Je to velký úspěch, který se podařil. 

 

Článek o akci na oficiálních stránkách: http://www.vsmt.cz/files/aktuality/20130503000000/clanek.aspx?id=20130503000000

Přihlášení

Členové naší asociace mají automaticky 20% slevu!!!


FightStore.cz

Členové naší asociace mají automaticky 10% slevu!!!