V sobotu 20.4.2013 proběhl v Praze, opět po roce, seminář pod vedením rakouského mistra Petera Weckaufa, který je znalcem na filipínské a izraelské systémy boje, z nichž vytvořil osobitý, moderní a vysoce efektivní styl boje. Seminář začal v 10 hodin dopoledne a ve 3 blocích po 2 hodinách trval i s krátkými přestávkami do 16.hodiny. Semináře se zúčastnila rovná padesátka cvičenců, většina z našich řad a několik hostů z různých koutů ČR.

První blok se zabýval problematikou Panantukanu alias filipínského boxu, který je specifický svou nevázaností a poměrně odlišnou prací rukou oproti tradičnímu anglickému boxu. Peter se zaměřil na výcvikové metody, základní pohybové drilly a následně nástupy na práci s hlavou a do podrazů a strhů.

Druhý blok se zabýval bojem nožem dle Peterova konceptu T.C.S. Knife Fighting Concept. Peter zde probral různé aplikace základních drillů a 

Třetí blok byl zaměřen na S.D.S. concept (Self Defence Stick), který je o boji improvizovanými zbraněmi. V rámci semináře jsme se zaměřili na výcvik práce se stickem/kubotanem, knihou a opaskem/šátkem. Peter postupně probíral aplikace použití technik s těmito nástroji i různě modifikace stejných aplikací pro použití jiného vybavení. Jako závěr pak použil propojení opasku/šátku a nože v sebeobraně, což bylo velmi zajímavé. 

Děkujeme tímto Peterovi za náročný, ale velmi inspirativní seminář, který nás zase posunul o kousíček dále v pochopení jeho konceptů boje a těšíme se na další setkání. 

 

[ Fotogalerie

Přihlášení

Členové naší asociace mají automaticky 20% slevu!!!


FightStore.cz

Členové naší asociace mají automaticky 10% slevu!!!