Ve středu 9.1.2013 od 18:30 do 21:00 h proběhl v Dobříši regionální seminář programu Basic pod vedením Lídy a Martina Pokorných. Zúčastnilo se ho 15 ze 17 registrovaných cvičenců, přičemž 1 se omluvil. Potřeba uspořádat tento seminář jasně vyplynula z toho, s čím se setkáváme na pravidelných trénincích dobříšské skupiny.

Nesnadným úkolem instruktora je připravit trénink tak, aby zároveň procvičil problematiku již probranou a vedl tak cvičence k jejímu lepšímu zažití a zautomatizování a současně, aby servíroval cvičencům také věci nové a to tak, aby to nebyla ani nuda, ani nedošlo k přehlcení informacemi. Jde o to, aby to zkrátka mělo „šťávu“, spád a člověk měl na konci pocit, že si dobře zacvičil, nezapomněl, co se naučil minule a přitom se posunul o další krůček vpřed. Při sestavování každého z pravidelných tréninků máme často pocit, že se do 90 minut těžko vejde vše, co bychom potřebovali probrat.

Cílem 2 a ½ hodinového semináře bylo zopakovat a prodrilovat základní dovednosti, které jsme své cvičence na pravidelných trénincích učili od září tohoto školního roku a jejichž zvládnutí je naprostou nutností k dalšímu posunu v běžných trénincích.

Věnovali jsme se pilování úplných základů – základní stabilní postoj, krokování, základní údery, základní kopy a pády. Kromě místních se semináře zúčastnili také cvičenci z lokalit Hořovice a Sedlčany. Opět to velmi rychle uteklo i díky výbornému nasazení a chuti cvičit všech zúčastněných.

Děkujeme a těšíme se na další společné cvičení.

[ Fotogalerie ]

Přihlášení