O prvním lednovém víkendu (5.-6.1.2013) proběhla na Dobříši intenzivní výcviková příprava pokročilých cvičenců, v neděli také rozšířená o výcvik instruktorů-aspirantů CBA Střední Čechy. Příprava spočívala ve výcviku specifických bojových dovedností vedoucích lokalit a instruktorů v boji ve vodě (water fight), bar fighting, KMK teleskop a bodyguarding (profesní ochrana třetí osoby).

Výcvik byl zahájen prakticky již pátečním tréninkem pokročilých, který byl ovšem v rodinném počtu pár instruktorů. Po něm následovala lednová porada Instruktorů, jejíž závěry dostaly registrovaní členové mailem. 

V sobotu jsme začali v 10.00 na bazénu v Příbrami dvouhodinovým intenzivním výcvikem boje ve vodě. Výcvik byl opravdu intenzivní a vysilující a některé cvičence poznamenal na celý zbytek dne.

Po společném obědě na Dobříši jsme se přesunuli do klubu Biják, který jsme upravili jako typizovanou restauraci či bar a zahájili bar fighting, kde si pokročilí cvičenci vyzkoušeli boj židlí, obranu proti židli, využití stolů k boji, vrhání předmětů po útočníkovi a vůbec plno modelových situací typizovaných pro prostředí baru. Tím uteklo dalších intenzivních 2,5 hodiny. 

Krátká oddechová přestávka ve formě promítání a analýzy videí z Youtube a internetu, zabývajících se reálným napadením, všechny osvěžila a mohli jsme se vrhnout na poslední bod programu - KMK teleskop. Zaměřili jsme se na technická řešení a netradičnější použití teleskopu (např. v boji na zemi), tasení a modelové situace s teleskopem, vycházející z reálných střetů. 

Tím byl uzavřen sobotní výcvik a večer se strávil v místní hospůdce příjemným doplněním ztracených živin. 

Nedělní výcvik začal v 9.00. To se k nám připojili i pokročilý členové CBA Střední Čechy. Zaměřili jsme se na výcvik suché práce se střelnou zbraní, tasení, natažení, pozice pro střelbu a vůbec reakce na ohrožení. Cvičenci zjistili, jak velkou roli hraje v použití krátké střelné zbraně vzdálenost a vyzkoušeli si několik modelových situací. 

Následoval blok výcviky ochrany třetí osoby a taktiky bodyguardingu. Zaměřili jsme se na modelové situace ochrany, taktiku práce v jednom a dvou ochráncích, práci s davem a tasení zbraně. Na závěr byl blok analýzy z videí a komplexní opakování. 

Akce se velmi zdařila a věříme, že i v budoucnu budeme schopní našim pokročilým cvičencům nabídnout stejný koncept rozvojového tréninku v těchto specifických dovednostech. Děkujeme účastníkům za nasazení a výdrž. 

[ Fotogalerie ]

Přihlášení