V sobotu 17. listopadu 2012 proběhl v klubu Biják v Dobříši přípravný střelecký kurz pro získání zbrojního průkazu. Kurz proběhl v plném počtu patnácti účastníků pod vedením mladého sympatického instruktora Ondřeje Svobody.

Úvodní bezpečnostní školení bylo zaměřeno především na představení zbraní a zásady bezpečné manipulace se zbraní. Poté následoval přesun na střelnici ve Spáleném Poříčí, kde nás po příjezdu velmi přátelsky přivítal střelby vedoucí Tomáš a opět zopakoval zásady bezpečné manipulace se zbraní s upozorněním, že jestli uvidí někoho držet zbraň s prsty na spoušti, tak ho vlastnoručně zastřelí a zakope za střelnicí, ale obávám se, že i přesto se nás pár takových rozhodně našlo J. I přes poměrně nepříznivé chladné a větrné počasí jsme si za trpělivé podpory našich instruktorů vyzkoušeli ostrou střelbu ze samonabíjecí pistole ráže 9 mm Luger, opakovací malorážky ráže 22LR a ze zlamovací brokovnice ráže 16, tak jak to bude probíhat u zkoušek na zbrojní průkaz.

Po zdárném ukončení zkušebních střeleb jsme se nakonec i ve stejném počtu opět vrátili zpět do Dobříše, kde byl celý kurz dokončen výkladem stěžejních částí zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu, ve znění pozdějších předpisů, jehož znalost je součástí zkoušek pro získání zbrojního průkazu. Celý kurz proběhl v příjemné atmosféře a musím vyzdvihnout výborného vedení Ondřeje Svobody, který vše zvládal po celý den prakticky bez přestávky a i ke konci neúnavně odpovídal i na mnohdy velmi únavné dotazy.

[ FOTOGRAFIE ]

Přihlášení