• Sebeobrana

  Pravidelný výcvik pro dospělé probíhá ve všech našich lokalitách a je otevřený pro všechny starší 14ti let. Cena za výcvik se platí nikoli od tréninku, ale za pololetí a jedná se o částku ...

  zobrazit více informací

 • Sebeobrana pro ženy

  Semináře ženské sebeobrany jsou určeny všem dívkám a paním bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Pod vedením zkušené instruktorky se postupně naučíte ...

  zobrazit více informací

 • Střelecká příprava

  Střelecká příprava je do výcvikového programu ČAKMK zahrnuta zejména proto, že se asociace snaží cvičence komplexně připravit na jakýkoliv možný útok. Jedním z útoků může být...

  zobrazit více informací

 • Kurzy sebeobrany pro firmy

  Nabídka pro Vaše zaměstnance umožňuje spojit pravidelnou fyzickou aktivitu se získáním užitečných informací a dovedností, které jim v dnešní nebezpečné době budou určitě prospěšné.

  zobrazit více informací

 • Dětská sebeobrana

  Pojetí dětské sebeobrany je zaměřeno na herní principy a získání základní pohybových předpokladů pro následný rozvoj v dovednostech pro bojová umění či reálnou sebeobranu. Učíme děti skrze herní principy a modelové situace zafixování základních (instinktivních) reakcí na napadení.

  zobrazit více informací

 • Combat fittness

  Pro všechny cvičence a i veřejnost máme otevřené i kurzy Combat fitness. Jedná se pravidelné cvičení, které se nevěnuje sebeobraně, ale fyzické přípravě.

  zobrazit více informací

 • Zdravotní kurzy

  Kurz se zabývá poskytováním laické první pomoci. Obsahem jsou základy první pomoci, jak přistupovat ke zraněnému člověku a zjištění jeho stavu, jak správně přivolat pomoc a co říct do telefonu, naučit se dbát na vlastní bezpečnost při poskytování pomoci. Nejedná se pouze o teoretický kurz

  zobrazit více informací

 • Certifikát IKA

  V červnu 2017 nám byl nejvyšším představitelem Moshe Galiskem udělen certifikát, ve kterém byla naše asociace jmenována oficiálním zastoupením izraelské IKA (International KAPAP Asociation) v České republice. Díky tomu se všechny naše školy v rámci ČAKMK, z.s. zařadily do celosvětové sítě škol IKA.

 • SPECIALIZOVANÉ SEMINÁŘE

  výcvik v reálném prostředí

 • Tréninky

  Pravidelný výcvik pod vedením certifikovaných instruktorů probíhá na mnoha lokalitách

  zobrazit více informací

Víkendové Svatomartinské hody, dny, kdy se člověk jednou v roce pořádně napchá výbornou husičkou, zajde si na Svoboďák na slavnosti, a ochutnává výborné moravské vínko, ale je to také ideální pro kapsáře, opilé otravy či dokonce násilníky.

A tak jsem si řekla, že letos udělám změnu a než si někam vyjdu, zajdu si na dávno slibovaný seminář Krav Magy, abych se v těch našich Brněnských uličkách tolik nebála.

A ejhle…ono se to taky vyplatilo..

Tak jsem si sbalila cvičky a štrádám si to se svou maminkou a tatínkem do Krpole do Ladies fitka, kde se tato úžasná věcička koná.

S klepajícíma se nohama ze strachu ale i vzrušení, zda se ztrapním, či co se bude vlastně dít, se nás tam setkalo celkem 11 dívek.

Když seminář začal, všechny jsme se na sebe s údivem podívaly…lektořit nás budou dvě ženy?!?

Pro někoho úleva, pro někoho zklamání?!

Zklamání ani náhodou, po dnešním dni mohu dokonce říci dva úžasné vzory. To co nám dnes Evča s Lídou předvedly, se nedokáže ani slovy popsat.

 Ženy, asi nikomu nebude ani vadit když řeknu, kdo nezažil nepochopí.

Úžasné dvě hodinky jsme jen žasly a zkoušely jak se těm tzv. chudákům (ženy promiňte, ale to jinak nazvat ani nejde) ubránit, vysméknout z nepříjemného držení, či dokonce ochránit před „tichým“ domácím násilím, nebo jen, co si budeme nalhávat, pro nás ženy to nejdůležitější, uchránit své oblíbené „předrahé“ kabelky :o)

Naučily jsme se triky a chvaty, které nevyžadují ani tak urputnou sílu, jak si některé z nás myslí, ale naopak zvládnou to i křehulky jako jsem já, leč s názvem „hysterka“ jak mě nazval později jeden z lektorů, vůbec netuším, co tím, ale myslel (ale povedlo se mi ho dostat na zem) :o)

Jak nám bylo řečeno, na každém semináři, je pravidlem, takové malé přezkoušení, co si dívky zapamatovaly, naučily a v praxi dokážou použít.


Ano, ptáte se správně, naběhli na nás dva obrovští borci, kteří nás měli, jak se říká, sejmout.

Ale nebojte se, měly to nacvičené a díky našim pečlivým a úžasným lektorkám se nám podařilo ubránit, ba dokonce, dámy nedámy, byste neveřily jak dobré jsme byly. Chlapcům padaly helmy, chrániče, dokonce i před námi utíkali přes celou tělocvičnu, až tak se do toho některé z nás obuly :o)

Takže milé dámy, jen se hrňme na takové semináře dále, ať můžeme s klidem říci a své přání vysloviti:

Hlavně Světový mír!!

 

A tak jsem vděčná za tento seminář odcházela domů s písničkou na rtech od Jarka Nohavici:

Když jsem byla malá, říkali mi naši:
Dobře se uč a jez špenátovou kaši,
až jednou vyrosteš, budeš mít Krav Magy řád.

Takový lektor je pěkně v suchu,
bere velký peníze a nebojí se ani zabít muchu. 

A já jim na to řekla:"nikoho se nemusíš bát."
Já chci mít tričko s potiskem na břiše,
pít jonťáky a učit chvaty v tělocvičně...

Od rána po celý den zpívat si jen!

Krav Maga…

 
Paja Bartkova

[FOTOGRAFIE]

Přihlášení

Plánované akce