O víkendu 26.-28.10.2012 jsme navštívili baltský přístav Gdaňsk, centrum polského vojvodství Pomoří, kde se konal seminář Krav Maga - Kapap pod vedením nejvyššího světového instruktora - Moshe Galiska. 

Z České republiky jsme vyrazili v pátek odpoledne, nejvzdálenější parta instruktorů z Příbrami již kolme 17hodiny odpolední. O hodinu později jsme přesedli do devítimístného Fordu Transportér, kterým jsme cestu absolvovali. 

Celkem jelo 7 instruktorů ČAKMK (Mike, Eva, Milan, Lída, Martin, Michal a Honza Bouší) a dvě partnerky - Jitka a Pavča. 

Cesta ubíhala pomaleji, než-li jsme očekávali a do Gdansku jsme dojeli až po 6 hodině ranní, ubytovali se v hotelu a bud šli na hodinku až dvě si zdřímnout nebo se procházet po pláži Baltského moře. Poté snídaně v hotelu, přesun do tělocvičny a v 10 hodin začala sobotní část semináře, plánovaná na čas 10-16h. 

Karolova rozcvička nás opravdu dost zapotila a na řadu přešli základní pohybové návyky Kapap - postoj, pohyb v postoji a různé kombinace, později trénované ve dvojici. Obsahově jsme se zabývali reakcemi na údery, následně škrcení, obrany proti útoku nožem, prací ve třech (útočník, obět, ochránce) a odzbrojovačkama pistole. 

Na konci semináře proběhlo společné focení a přesun na hotel. Večer byla připravena gala večeře v rodinném pivovaru v centru Gdansku. V rámci gala večeře jsme se více sdružili s polskými instruktory a domluvili plán úzké spolupráce pro další kalendářní rok. Gala večeře skončila kolem půlnoci přesunem na hotel, kdy někteří družení rozdýchávali déle, někdo dokonce z polských kolegů další den necvičil.

Ale to nebyl případ české výpravy - my jsme i na nedělní část semináře, která byla od 10 do 13 hod. nastoupili v plné sestavě. Seminář se v neděli zabýval vychyvačkami a obranami proti úderům a kopům. Na závěr nám byl předán účastnický list a jmenováni na polské straně 3 nový instruktoři. 

Poté nás čekala opět cesta zpět přes celé Polsko, kterou jsme zvládli i díky sněhu a navigaci za stejný čas jako cestu do Gdansku. Vyrazili jsme totiž o půl druhé a v Příbrami byli ve 3 hodiny ráno. 

Celkově se seminář velice povedl, povedlo se navázání velmi kvalitních kontaktů i rozvinutí plánů vzájemné spolupráce Kapap family pro nejbližší budoucnost.

Přihlášení