• Sebeobrana

  Pravidelný výcvik pro dospělé probíhá ve všech našich lokalitách a je otevřený pro všechny starší 14ti let. Cena za výcvik se platí nikoli od tréninku, ale za pololetí a jedná se o částku ...

  zobrazit více informací

 • Sebeobrana pro ženy

  Semináře ženské sebeobrany jsou určeny všem dívkám a paním bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Pod vedením zkušené instruktorky se postupně naučíte ...

  zobrazit více informací

 • Střelecká příprava

  Střelecká příprava je do výcvikového programu ČAKMK zahrnuta zejména proto, že se asociace snaží cvičence komplexně připravit na jakýkoliv možný útok. Jedním z útoků může být...

  zobrazit více informací

 • Kurzy sebeobrany pro firmy

  Nabídka pro Vaše zaměstnance umožňuje spojit pravidelnou fyzickou aktivitu se získáním užitečných informací a dovedností, které jim v dnešní nebezpečné době budou určitě prospěšné.

  zobrazit více informací

 • Dětská sebeobrana

  Pojetí dětské sebeobrany je zaměřeno na herní principy a získání základní pohybových předpokladů pro následný rozvoj v dovednostech pro bojová umění či reálnou sebeobranu. Učíme děti skrze herní principy a modelové situace zafixování základních (instinktivních) reakcí na napadení.

  zobrazit více informací

 • Combat fittness

  Pro všechny cvičence a i veřejnost máme otevřené i kurzy Combat fitness. Jedná se pravidelné cvičení, které se nevěnuje sebeobraně, ale fyzické přípravě.

  zobrazit více informací

 • Zdravotní kurzy

  Kurz se zabývá poskytováním laické první pomoci. Obsahem jsou základy první pomoci, jak přistupovat ke zraněnému člověku a zjištění jeho stavu, jak správně přivolat pomoc a co říct do telefonu, naučit se dbát na vlastní bezpečnost při poskytování pomoci. Nejedná se pouze o teoretický kurz

  zobrazit více informací

 • Certifikát IKA

  V červnu 2017 nám byl nejvyšším představitelem Moshe Galiskem udělen certifikát, ve kterém byla naše asociace jmenována oficiálním zastoupením izraelské IKA (International KAPAP Asociation) v České republice. Díky tomu se všechny naše školy v rámci ČAKMK, z.s. zařadily do celosvětové sítě škol IKA.

 • SPECIALIZOVANÉ SEMINÁŘE

  výcvik v reálném prostředí

 • Tréninky

  Pravidelný výcvik pod vedením certifikovaných instruktorů probíhá na mnoha lokalitách

  zobrazit více informací

Dnes proběhl v Mníšku pod Brdy již druhý letošní seminář sebeobrany pro ženy. Zatímco jarního termínu se zúčastnilo přes 30 žen, na ten podzimní jich z 15 přihlášených nakonec dorazilo 10, z toho 6 sebeobranou nepolíbených. V první části programu jsme se tedy zaměřili především na úplný základ - stabilní postoj, předkonfliktní fázi, úderovou techniku ženské sebeobrany a práci tělem. Snažili jsme se využít ženského potenciálu při deeskalaci násilí a nastartovali jsme proces herectví, udyndání násilníka a následného momentu překvapení při přebrání bojové aktivity.

Přes úderovou techniku ženské sebeobrany jsme se dostali i k některým typickým napadením jako je obejmutí a úchopy. Velkou pozornost jsme tentokrát věnovali i boji na zemi a musím říct, že tato skupina opravdu překvapila tím, kolik si z probírané tématiky všechny ženy dokázaly zapamatovat a při závěrečném přezkoušení v boji s Michalem a Martinem skutečně použít. Oceňujeme velké nasazení, se kterým se všechny účastnice bránily a na tělech našich instruktorů je to opět znát. Kluci si odnesli pár pěkných šrámů, ale i dobrý pocit, že to celé k něčemu bylo.

Dále chci vyzdvihnout naše pravidelné cvičenky Nikolu Šůrovou, Patricii Severovou, Terezu Fursterovou a také Kláru Adamcovou, která se našich seminářů účastní s velkou pravidelností. Na holkách je už opravdu znát pokrok a jsme na ně velmi pyšní. Obdiv a uznání zaslouží i výkon maminky, která se během semináře ještě stíhala starat o své malé miminko – když se chce, tak to jde.

Při závěrečném zhodnocení jsme díky dotazům ještě detailněji probrali preventivní chování a zákeřnost nože při napadení. Téma nás pohltilo natolik, že nikomu z přítomných ani nevadilo, že se seminář protáhl o půl hodiny. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na setkání na některé z dalších akcí ČAKMK, o.s.

Instruktoři: Lída Pokorná, Martin Pokorný, Michal Kovář.

[fotografie]

Přihlášení

Plánované akce

Veřejnost

   Hradec Králové -> Eliščino nábřeží 777, Hradec Králové 500 03
09.12. 10:00 - 09.12. 14:00