Dnes proběhl v Mníšku pod Brdy již druhý letošní seminář sebeobrany pro ženy. Zatímco jarního termínu se zúčastnilo přes 30 žen, na ten podzimní jich z 15 přihlášených nakonec dorazilo 10, z toho 6 sebeobranou nepolíbených. V první části programu jsme se tedy zaměřili především na úplný základ - stabilní postoj, předkonfliktní fázi, úderovou techniku ženské sebeobrany a práci tělem. Snažili jsme se využít ženského potenciálu při deeskalaci násilí a nastartovali jsme proces herectví, udyndání násilníka a následného momentu překvapení při přebrání bojové aktivity.

Přes úderovou techniku ženské sebeobrany jsme se dostali i k některým typickým napadením jako je obejmutí a úchopy. Velkou pozornost jsme tentokrát věnovali i boji na zemi a musím říct, že tato skupina opravdu překvapila tím, kolik si z probírané tématiky všechny ženy dokázaly zapamatovat a při závěrečném přezkoušení v boji s Michalem a Martinem skutečně použít. Oceňujeme velké nasazení, se kterým se všechny účastnice bránily a na tělech našich instruktorů je to opět znát. Kluci si odnesli pár pěkných šrámů, ale i dobrý pocit, že to celé k něčemu bylo.

Dále chci vyzdvihnout naše pravidelné cvičenky Nikolu Šůrovou, Patricii Severovou, Terezu Fursterovou a také Kláru Adamcovou, která se našich seminářů účastní s velkou pravidelností. Na holkách je už opravdu znát pokrok a jsme na ně velmi pyšní. Obdiv a uznání zaslouží i výkon maminky, která se během semináře ještě stíhala starat o své malé miminko – když se chce, tak to jde.

Při závěrečném zhodnocení jsme díky dotazům ještě detailněji probrali preventivní chování a zákeřnost nože při napadení. Téma nás pohltilo natolik, že nikomu z přítomných ani nevadilo, že se seminář protáhl o půl hodiny. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na setkání na některé z dalších akcí ČAKMK, o.s.

Instruktoři: Lída Pokorná, Martin Pokorný, Michal Kovář.

[fotografie]

Přihlášení