V sobotu 13.října 2012 proběhl v jihočeském Táboře, který je aktuálně naší nejpočetnější lokalitou s 41 registrovanými cvičenci, první národní seminář v tomto školním roce, kterého se zúčastnilo 63 cvičenců z poloviny lokalit ČAKMK (Dobříš, Příbram, Sedlčany, Praha, Tábor, České Budějovice, Vlašim, Jihlava a Havlíčkův Brod). Místních Táboráků, potažmo Sezimáků, byla necelá třetina účastníků - přesně 20 cvičenců. 

 

Seminář trval 5 hodin, přičemž po rozcvičení formou týmových soutěží - letadýlka, skok důvěry či lavičky - následovalo opakování bojových základů - postoje, pádových technik, krokování či základního vychylování vedené účastníky PPA programu.

Po něm došlo k rozhození do 3 skupin - 42 cvičenců bez technické úrovně (BASIC), 8 žlutých a 6 oranžových, kteří si každý cvičili svou technickou úroveň a své dovednosti. 

Program BASIC probíral základní technická řešení a aplikace technik na úchopovky, údery, kopy a střeh. Absolventi L1 cvičili Hand-to-hand řešení zavírání, otevírání a zanořování útočníkovi ruky. Absolventi L2 jeli dovednosti základního stupně boje nožem dle konceptu TCS level 1. 

Seminář se povedl a všichni si pěkně zacvičili, rozhýbali se a potrápili svá těla i hlavičky. Pro některé to byl první seminář, ale pevně doufáme, že ne poslední. A určitě si jej velmi užili. Díky všem a RESPEKT. 

[ fotografie ]

Přihlášení